×
خانه » ساختمان » احراز ملک،مالک،خریدار
۲۴ فروردین ۱۳۹۹

احراز ملک،مالک،خریدار

دوستان عزیز سلام

نویسنده ی تمامی مطالب ، مقالات و متون فایل های صوتی و تصویری وب سایت ” مسیر موفقیت ” آقای فرشاد فرخ پور میباشد،از اینرو  هرگونه کپی از مطالب و مقالات وب سایت “مسیر موفقیت ” صرفاً با ذکر نام نویسنده مجاز و بلامانع است/

احراز ملک ،مالک و خریدار

دوستان عزیز سلام. من در این فایل می‌خواهم راجع به احراز ملک و احراز مالک در معاملات ملکی صحبت کنم.

ببینید شما وقتی می‌خواهید یک قراردادی را در موضوع املاک منعقد بکنید، حالا چه قرارداد فروش ملک باشد، چه قرارداد اجاره باشد و چه قرارداد مشارکت، و یا هرنوع قراردادی که در زیرمجموعه قراردادهای ملکی میتونه باشه ،  شما بعنوان خریدار یا بعنوان فروشنده باید طرف مقابلتون رو احراز کنید

یعنی باید احراز خریدار و احراز فروشنده کاملا روشن بشه

این موضوع چطور و به چه صورت اتفاق می‌افتد؟

گام نخست احراز مالک و ملک هست.

یعنی شما باید ببینید این مالکی که امروزروبروی شما نشسته، و بعنوان مالک می‌خواهد بیاید یک ملکی را به شما بفروشد، اولاً باید ملکش احراز بشه.

خوب یعنی چی؟

یعنی واقعاً آیا سندش وجود دارد؟

ایا این سند در اداره ثبت، ثبت شده، مشکل قانونی ندارد؟

بازداشت نیست؟

بر اساس حکم دادگاه جلوگیری نشده از انجام هرگونه معامله راجع به این ملک ؟

و این فرایند می‌شود احراز ملک.

حالا  احراز مالک یعنی چی؟

یعنی یک شخص مالک آن ملک هست با کارتهای شناسایی‌اش ، کارت ملی یا شناسنامه‌اش در جلسه حاضر می‌شود و شما نام شخص را با نام صاحبت سند مطابقت می‌دهید و این می‌شود احراز ملک، و احراز مالک. که بسیار بسیار حائز اهمیت است در معاملات ملکی. برای اینکه شما حتماً باید با کسی قرار بنویسید که مالک ملک باشد، و ملکی را از او بخرید که در سلامت کامل باشد یعنی احراز ملک و احراز مالک برای اینکه کلاه سرتون نرود برای اینکه معامله صحیحی انجام بدهید، جزو اصلی‌ترین ارکان یک معامله است.

حالا احراز خریدار به چه صورت است ؟

احراز خریدار هم به همین صورت است.

یعنی ما باید ببینیم خریدارمون کیه ؟

آیا توانایی مالی‌اش را سنجیده ایم ؟

حتماً مطالعه کرده باشیم از نظر موقعیت مالی و اینکه چک‌هایی که می‌خواهد به ما بدهد، یا پرداختهایی که می‌خواهد در روند معامله داشته باشد.

چگونگی پرداخت ثمن معامله، اینها را باید مطالعه و بررسی کرده باشیم و برای ما محرز بشود که این شخصی که روبروی ما نشسته و می‌خواهد بخرد صاحب آن شناسنامه هست صاحب آن کارت ملی هست و ما با شناخت و احراز کامل خریدار با او وارد معامله می‌شویم.

پس برای معاملات ملکی خیلی اهمیت دارد که شما هم مالک و ملک را احراز کنید، روشن بشود برایتان و هم خریدار را احراز کنید، که این دو نفر با احراز کامل در واقع آن قرارداد و مبایعه نامه و توافق ملکی را به امضاء برسانند.

نویسنده : فرشاد فرخ پور

فرشاد فرخ پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *